drzwi aluminiowe

Aluminiowe ościeżnice są szeroko stosowane w budownictwie. Obok okien z polichlorku winylu stanowią trzon stosowanych wyrobów.

Stolarka aluminiowa ma bardzo wiele zalet. Wynika to z parametrów użytego surowca. Aluminium jest pierwiastkiem niezniszczalnym. Można go przerabiać w nieskończoność bez utraty parametrów chemicznych i fizycznych. Aluminium jest lekkie i niezwykle plastyczne. Niestety jego wysoka przewodność cieplna trochę komplikuje zadanie projektantom. Już na etapie projektu profili aluminiowych dla drzwi trzeba podejmować kluczowe decyzje. Profile do produkcji stolarki aluminiowej sprzedawane są w dwóch wersjach. Tak zwane zimne. Jako pojedyncze profile stosuje się w budownictwie przemysłowym. Natomiast profile ciepłe mają zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym. Są to konstrukcje wieloprofilowe. Pomiędzy profilami montowane są wkładki z tworzywa sztucznego, które zapobiega migracji kalorii przez mostki cieplne.
I tak od boksytu poprzez tlenek glinu i czysty surowiec z pieca hutniczego wychodzi materiał, który przez lata zabezpiecza wszelkie otwory budowlane.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.